Световно първенство 2022: Домакини Катар, извън турнира, след като Холандия изравни с Еквадор | световни новини

Катар беше елиминиран от Световното първенство – за първи път нация домакин беше елиминирана след само два мача.

Равенството 1-1 на Холандия с Еквадор в петък беше достатъчно, за да реши съдбата на нацията от Близкия изток, след като домакините загубиха с 3-1 от Сенегал по-рано през деня.

Миналата неделя Катар беше победен с 2-0 от Еквадор, с резултат от 0 точки и голова разлика -4.

Катар все още трябва да изиграе третия си мач от групата във вторник срещу Холандия.

Но дори и домакините да спечелят този мач, те пак ще имат само 3 точки и няма да могат да завършат Група А в първите две.

Само победителят и вторият от всяка група продължават до 1/8 на турнира.

Холандия и Еквадор в момента са с по 4 точки.

В момента Сенегал е на трето място с 3 точки и теоретично може да се класира, ако победи Еквадор във вторник.

На Khalifa Stadium холандците излязоха напред благодарение на зашеметяващо воле на нападателя на PSV Cody Jaco в 6-та минута.

Тогава Еквадор изравни благодарение на гола на Енер Валенсия в 49-ата минута.

Той отмени гол за крайния защитник на Брайтън Первис Еступинан през първото полувреме и удари напречната греда близо до часовата марка чрез Гонсало Плата.