Световно първенство 2022: Холандия 1-1 Еквадор: Гол на Енер Валенсия донесе равенство в Южна Америка

Лайнер Валенсия
Енер Валенсия вкара и двата гола на Еквадор при победата на Еквадор над Катар в деня на откриването на Световната купа

Енер Валенсия вкара своя трети гол на Световно първенство, преди да бъде изнесен на носилка, докато Еквадор завърши наравно с Холандия, за да напусне Група А широко отворена.

Еквадорските фенове подскачаха от вълнение през второто полувреме на Khalifa International Stadium, когато изравниха точно след почивката и продължиха да създават положения срещу Холандия.

Целият еквадорски отбор, включително резервите, изтичаха до ъгловия флаг, за да празнуват с Валенсия, след като отбиха удар на Первис Еступинан в 49-ата минута.

Капитанът, който вкара и двата гола на Еквадор при победата на Еквадор у дома срещу Катар в първата вечер на Световното първенство, винаги беше заплаха, но вечерта му беше прекъсната от контузия.

Валенсия падна в последната минута на редовното време и беше изнесен на носилка, но беше видян да се люлее на седалката си в дупката.

Коди Гакбо даде преднина на холандския нападател на ПСВ след само пет минути и четири секунди – най-бързият гол досега в Катар – когато той вкара зашеметяващо воле.

Но холандците се бориха да консолидират преднината си, тъй като еквадорският Еступинан отмени гол през първото полувреме, преди далечен удар на Гонсало Плата да се отбие от гредата след гол на Валенсия.

Равенството оставя двата отбора с четири точки от група А и те се нуждаят само от равенства в последните си мачове, за да се класират за елиминациите.

Още за проследяване

помагакак да играя

Оценете играчите от 10 точки по време или след играта. Резидентът ще затвори 30 минути след последния съдийски сигнал.