Селекционерът на Гана разкритикува съдията след рекордния гол на Роналдо на Световното първенство

ДОХА, Катар (AP) Треньорът на Гана Ото Адо разкритикува американския рефер, който отсъди дузпата, довела до рекордния гол на Кристиано Роналдо в мача. световна купа в четвъртък, наричайки го „специален подарък“.

Роналдо спечели дузпата и я реализира през второто полувреме, като по този начин стана първият играч мъж, отбелязал гол на пет световни първенства. Португалия победи Гана с 3-2.

“Ако някой вкара гол, поздравления. Но това наистина беше подарък”, каза Адо. “Какво друго мога да кажа? (Това беше) специален подарък от съдийството.”

Критиките на Адо към американския рефер Исмаил Ел-Фат бяха толкова директни, че можеха да го създадат проблеми с ФИФА.

На въпрос каква според него е причината за загубата на Гана с малко, Адо отговори: „Реферът“.

Адо почувства, че защитникът на Гана Мохамед Салису не е сгрешил Роналдо за дузпата и се оплака, че служителите не са използвали видео технология, за да бъдат сигурни. Бедрото на Салису изглежда направи лек контакт с крака на Роналдо, преди капитанът на Португалия да падне на земята.

37-годишният Роналдо, който започваше това, което се очаква да бъде последното му Световно първенство, реализира наказателния удар в своя полза. част от историята.

„Мисля, че това беше наистина грешно решение“, каза Адо. “Не знам защо VAR не се появи. Няма обяснение за мен. И след това е трудно срещу отбор от световна класа, когато те са на върха.”

Адо е 47-годишен бивш играч на Гана, който работи като международен треньор за първи път и на първото си Световно първенство. Той каза, че дори се е опитал да се срещне с Ал-Фатех след мача, за да попита за инцидента. Адо също се оплака, че на Ал Фатех липсват много от играчите му.

„Опитах се. Попитах някои хора отвън във ФИФА дали мога да говоря със съдията по хладен и спокоен начин, но те казаха, че той е на среща и това не е възможно“, каза Адо.