Снимки: Сенегал донесе втората загуба на Катар на Световното първенство | Световно първенство в Катар 2022 г

Страната домакин Катар беше опасно близо до елиминиране от Световното първенство, след като загуби с 3-1 от Сенегал на стадион Ал Тумама.

Надеждите на Катар останаха на косъм, след като загубата в петък ги остави на дъното в група А и бяха изправени пред елиминация само пет дни след като откриха на косъм турнира. Загуба с 2-0 от Еквадор.

Феновете на Сенегал внесоха цветовете и шума с ритмично барабанене навсякъде. Междувременно феновете на домакините бяха с кафяви ризи, като много от мъжете избраха традиционното облекло за Близкия изток – чисто бяла туника с дължина до глезена.

Катар показа някои проблясъци на вълнуваща атака, но азиатските шампиони бяха разочаровани от небрежна защита, която беше жестоко наказана от сенегалски отбор, който беше малко по-добър във всеки аспект.

Тъй като Катар се защитаваше добре, щеше да отнеме или момент на магия, или катастрофална грешка на Сенегал, за да излезе от задънената улица. За съжаление, за защитника на Катар Буалем Кухи, тя се оказа последна. Нападателят Булай Диа вкара първия гол за Сенегал, след като Хуки се опита да удари топката без натиск, преди да падне.

Вторият гол за Сенегал падна само три минути след почивката, реализиран от бившия нападател на Бристол Сити Фамара Дидио с глава.

Мохамед Мунтари върна един гол в 78-ата минута, стреляйки с глава след центриране на Исмаил Мохамед за първия гол на Катар на Световно първенство в първия им турнир, но Сенегал не се поколеба, като продължи да изпреварва опонентите си в средата на терена.

Тъй като феновете на Катар се надяваха да постигнат равенство, сенегалецът Бамба Денг вкара третия гол за своя отбор, оставяйки отбора домакин на дъното в групата без точки след изиграни два мача.

В интерес на истината, тъй като холандците все още се завръщаха, катарците нямаха почти никакъв шанс да излязат от групата, но треньорът Феликс Санчес каза пред репортери, че той и неговият отбор никога не са очаквали да подпалят света, въпреки че са у дома. .

Похвалявайки своите играчи за усилията им, той каза на пресконференция: „Очакванията бяха за добро представяне и организиране на добро Световно първенство и това е така.“