Създателят на историята Роналдо води Португалия до победа с 3-2 над Гана | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Капитанът на португалците стана първият играч, отбелязал гол на пет финала на Световни първенства по време на сблъсъка срещу Гана.

Кристиано Роналдо вписа името си в историческите книги като първия играч, отбелязал гол на пет световни първенства по време на вълнуващата победа на Португалия с 3-2 над Гана в четвъртък вечер в Катар 2022.

37-годишният футболист вкара съкрушителна дузпа в 61-ата минута за отбора на Фернандо Сантос напред в сблъсъка им от група H на Stade 974 в Доха, като звездният нападател искаше да демонстрира таланта си пред потенциални нови клубове след ожесточен раздяла тази седмица с Манчестър Юнайтед.

Но надмощието на Португалия не продължи дълго, тъй като капитанът на Гана Андре Аю изравни резултата с неговия отбор в 73-ата минута.

Голът на Ayew беше първият за африкански отбор на тазгодишния турнир и беше отпразнуван с радост от феновете на Black Stars, които видяха как техният отбор провали нито един удар по време на остра атака в първите 45 минути.

За съжаление за тях, ликуващи сцени изглежда провокираха Португалия да смени мрежата, като Жоао Феликс и Рафаел Леао отбелязаха два гола в следващите седем минути, за да направят 3-1 в 80-ата минута.

Въпреки това, всички надежди, които имаха за удобна разходка до победата, бяха подкопани от Усман Бокари, който реализира за 3-2 в 89-ата минута.

Португалия срещу Гана
Гана се върна през второто полувреме, след като не успя да отправи нито един удар към вратата през първите 45 минути [Sorin Furcoi/Al Jazeera]

Португалия се придържа по време на драматична кулминация

Това беше последвано от девет напрегнати минути продължения, които завършиха с португалския защитник Данило, който изчисти топката встрани от собствената си линия след грешна преценка на вратаря Диого Коста, което даде шанс на Гана да изтръгне драматичен изравнителен гол.

Това завърши с впечатляващ завършек на бавните първи 60 минути в мача, но способността на Португалия да издържи и да грабне и трите точки ги постави начело в група Н, след като Уругвай и Южна Корея завършиха наравно по-рано. четвъртък.

Португалските фенове казаха, че са щастливи да започнат турнира с победа, въпреки че някои аспекти от представянето на техния отбор оставят много да се желае.

“Представянето не беше много добро. Но в този момент всичко, което искате, са трите точки и ние ги получихме днес”, каза фен Жоао Сантос пред Al Jazeera.

“И Роналдо вкара. Много сме щастливи, че го направи. Трябва да спечелим тази Световна купа за него. Това ще бъде последният път и ще бъде добър начин да се сбогуваме.”

Португалски фенове
Тениските на Роналдо са популярен избор на облекло за феновете на Португалия [Sorin Furcoi/Al Jazeera]

Феновете на Гана от своя страна приветстваха представянето на отбора си, въпреки че резултатът беше срещу тях.

„Справихме се добре. Беше по-добре, отколкото очаквах“, каза професионалистът Джордж Буа пред Al Jazeera.

„Имаме наистина добри шансове да се класираме, ако играем така, както направихме днес“, добави той.

Португалия е следващата игра в понеделник срещу Уругвай. Гана играе срещу Южна Корея в същия ден.