Clinic Senegal победи оживения Катар с победа с 3-1 на Световната купа | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Голове на Булай Диа, Фамара Дидиу и Бамба Диенг дават победа на африканските шампиони; Мохамед Мунтари бележи за домакините.

Сенегал постигна първата си победа на Световното първенство, като победи Катар с 3-1, въпреки борбеното представяне, представено от страната домакин.

Булай Диа откри резултата в 41-ата минута, а Фамара Дидиу добави още три минути през втората част на стадион Ал Тумама.

Новопредставеният Мохамед Мунтари вкара първия гол за Катар на Световното първенство в 78-ата минута със силен удар с глава, но Бамба Диенг върна преднината от два гола на африканския шампион само шест минути по-късно.