NFL Ден на благодарността: Бъфало Билс, Далас Каубойс и Минесота Викингс спечелиха

Стивън Дигс, Тайлър Бас и Джош Алън ядат пуйка след победата на Бъфало Билс за Деня на благодарността в Детройт Лайънс
Стефон Дигс, Тайлър Бас и Джош Алън празнуват победата на Бъфало, като ядат пуйка в кулоарите на Детройт

Бъфало Билс постигнаха последната си победа с 28-25 в Детройт Лайънс в претъпканата вечер на мача за Деня на благодарността на НФЛ.

Тайлър Бас вкара филдгол две секунди преди края, за да гарантира, че фаворитите на Супербоул подобриха рекорда си до 8-3.

След това Далас Каубойс изостанаха и спечелиха с 28-20 у дома срещу Ню Йорк Джайънтс.

В късната игра Кърк Казънс хвърли три тъчдауна, докато Минесота Викингс изоставаха, за да победят с 33-26 над Ню Инглънд Пейтриътс.

Далас започва да приема мачове на Деня на благодарността през 1966 г. и оттогава Team America е играл само два пъти през празника.

Детройт Лайънс имат по-дълга традиция на Деня на благодарността, тъй като са домакини на мач всяка година от 1934 г. насам, а тази година те развълнуваха срещу Билс.

Фенове на мача Детройт Лайънс срещу Бъфало Билс за Деня на благодарността
Някои фенове на Детройт бяха облечени в празнични костюми

Бъфало се завърна в Детройт само четири дни след като премести домакинския си мач с Кливланд Браунс на Форд Фийлд поради сняг в северната част на щата Ню Йорк.

Билс водеха със 17-14 на полувремето, преди тъчдаун на DJ Chark да поведе Лъвовете с 22-19 в началото на третата четвърт.

Тъчдаун на Стефон Дигс изведе Билс напред с по-малко от три минути до края на мача, въпреки че Бас пропусна допълнителната точка, която щеше да ги доближи до четири точки.

Детройт смятаха, че са спасили продълженията, когато Майкъл Баджли вкара гол от игра, за да направи 25-25 23 секунди до края на мача.

Но Джош Алън отговори с пас от 36 ярда към Дигс, за да настрои печелившия удар на Бас от 45 ярда и лиши Детройт (4-7) от четвърта поредна победа.

Куотърбек Алън подаде за 253 ярда и два тъчдауна и се втурна за 78 ярда и още един тъчдаун.

Каубоите и викингите също спечелиха

Далас Каубойс празнуват в котела на Армията на спасението
Чайникът за дарения на Армията на спасението стана част от тъчдауна на Деня на благодарността на Cowboys и тази година трима играчи на Далас участваха в празненство „Whac-A-Mole“

Ню Йорк Джайънтс водеха с 13-7 на полувремето в Далас, преди Каубоите да вкарат три безответни гола – два от Далтън Шулц и още един от съотборника му Пейтън Хендершот.

Ричи Джеймс получи късна утеха за Джайънтс, които паднаха до рекорд 7-4, докато Каубоите вече са 8-3, след като се върнаха. Впечатляваща победа с 40-3 миналата седмица Викингите от Минесота.

Куотърбекът на Далас Дак Прескот хвърли 261 ярда, два тъчдауна и две прихващания, докато Сър Ламб имаше 106 получаващи ярда, а Езекиел Елиът се втурна за 92 ярда и един тъчдаун.

Викингите се завърнаха у дома тази седмица, за да бъдат домакини на първия си мач за Деня на благодарността в тяхната 62-годишна история, тъй като Казънс улови 30 от 37 подавания за 299 ярда, докато се възстановява след тежкото поражение от Каубоите до победа над Патриотите.

Pats водеха с 26-23 през четвъртата четвърт, но Грег Джоузеф изравни резултата с гол от 36 ярда.

След това Казънс намери Адам Тилен с пас за тъчдаун от 15 ярда, за да подпечата победата и да подобри рекорда на Викингите до 9-2, като Патриотите сега са 6-5.

Феновете гледат мача за Деня на благодарността между Далас Каубойс и Ню Йорк Джайънтс
Само два пъти от 1966 г. Далас е домакин на мач на Деня на благодарността
Джонас Брадърс след изиграването на шоуто на полувремето на мача за Деня на благодарността на Далас Каубойс през 2022 г.