Жоао Феликс: Челси подписва под наем от Атлетико Мадрид

Жоао Феликс
Жоао Феликс помогна на Португалия да достигне до четвъртфиналите на Световното първенство през 2022 г

Челси взе под наем нападателя на Атлетико Мадрид Жоао Феликс до края на сезона.

Арсенал и Манчестър Юнайтед са свързвани с 23-годишния футболист, но той предпочете да премине при сините.

Португалският национал също така подписа едногодишно удължаване на договора с Атлетико Мадрид до лятото на 2027 г.

„Челси е един от най-великите отбори в света и се надявам да помогна на отбора да постигне целите си“, каза Феликс.

„Много съм щастлив да бъда тук и много се вълнувам да играя на Стамфорд Бридж.

Атлетико направи Феликс Петият най-скъп играч в историята Когато платиха на Бенфика £113 милиона за 19-годишния през 2019 г.

Той отбеляза 34 гола в 131 мача във всички турнири, с 18 асистенции.

Феликс беше част от отбора на Португалия на Световното първенство и отбеляза един гол в пет мача на турнира, докато страната му достигна четвъртфиналите.

Оттогава той игра два пъти за Атлетико, като отбеляза при победата с 2:0 над Елче на 29 декември, преди да изигра 73 минути при загубата с 1:0 от Барселона в неделя.

Феликс отбеляза пет гола и направи три асистенции за Атлетико в 20 мача този сезон.

той следва Те построиха БадиахелДавид Датро Фофана и Андре Сантос се присъединиха към Челси през януарския трансферен прозорец, като подписаха за 10-то място на клуба във Висшата лига – на 10 точки от четвъртото място.

Те също са аут от двете състезания за купата Загуба с 4-0 от Манчестър Сити в третия кръг на ФА Къп миналия уикенд.

Това прави шест загуби в девет мача във всички състезания, въпреки че мениджърът Греъм Потър, който замени Томас Тухел през септември, Той запазва подкрепата на борда на директорите на клуба.