Англия 63-59 Ямайка: Розите победиха Sunshine Girls, за да спрат победната си серия

Англия срещу Ямайка
След като спечели първия мач и загуби втория, Англия трябваше да спечели в Лондон, за да надделее в серията

Англия победи Ямайка с 63-59 във финалния си мач, за да завърши серията си с победа с 2-1 над Sunshine Girls.

При равенството 1-1 в серията, Англия трябваше да се бори с шумното представяне на Ямайка пред оживена публика в Copper Box в Лондон.

Англия е на трето място в света, пред Ямайка, която е четвърта.

Капитанът на Розите Натали Меткалф каза, че е “наистина горда” от “огромната” си победа над сребърните медалистки от Игрите на Британската общност.

Тя добави: „Ставам наистина емоционална, наистина съм горда от осигуряването на сериала на родна земя.“

„Това е огромно – Ямайка е страхотен отбор и да играеш срещу тях е много трудно всеки път, така че за нас беше много важен този шанс да играем с тях и да се тестваме за последен път преди Световното първенство.“

Меткалф, заедно с колегата си полузащитник Имоджен Алисън, водеше атаката на Розите, тъй като защитата изглеждаше по-стабилна с опитния защитник Джива Ментор отстрани за първи път в серията.

За голямо облекчение на треньора Джес Тирлби, питчърът Хелън Хосби се завърна в отбора, след като накуцваше в Съботно поражение И тя създаде страхотно партньорство с прекрасната млада Оливия Ташен.

Англия започна добре, като поведе с четири гола преднина след първата четвърт, но позволи на Ямайка да се върне в мача през второто полувреме и издържа физическо второ полувреме, за да продължи да стреля по Джанел Фаулър.

В трето полувреме ямайското крило Кристъл Плъмър беше задържано от постоянен фаул, оставяйки гостите само с шестима играчи за две минути, докато Англия поддържаше малка преднина.

Докато Thirlby е с едно око да изпробва различни комбинации, за да изгради своите топ 12 за Световната купа в Южна Африка това лято, тя се върна към опита на Mentor и Leila Joskoth в защита, за да види победа.

Англия ще е следваща на турнира в Южна Африка от 21 януари.