Висшата лига: Уондърърс изравниха Мелбърн Сити

Голмайсторският рекорд на звездния нападател Джейми Макларън приключи, след като неговият разочарован отбор Мелбърн Сити завърши наравно 1-1 от Уестърн Сидни Уондърърс в неделя.

Макларън отбеляза гол във всеки от 10-те завършени мача на Сити от А-Лигата, влизащи в играта на стадион Компбанк.

Въпреки това, колкото и да се опитваше, най-добрият голмайстор на футбола не успя да добави към сметката си този сезон с 13 гола в един разочароващ следобед за лидерите във Висшата лига.

Сити напълно доминираше от съдийския сигнал, като Уондърърс поведе през първото полувреме срещу серията от игри в 19-ата минута чрез Брандън Борело.

Гостите изравниха в 58-ата минута чрез хубавия холандец Ричард ван дер Вен.

Въпреки това, въпреки пълното доминиране на конкуренцията, Сити трябваше да се задоволи с дял от точките в горещите условия.

„Поредицата от 10 мача (за отбелязване на голове) приключи и ние сме малко разочаровани като отбор, че не успяхме да спечелим три точки“, каза Макларън пред Network 10.

Избутахме ги докрай. Те са добър домакински отбор, така че ще извлечем много положителни неща от това.”

Статистиката на мача доказа колко едностранчив беше мачът.

Сити вкара 31 удара срещу два удара на Уондърърс, Уестърн Сидни отбеляза 13 корнера срещу нито един и навлезе в наказателното поле на домакините 55 пъти в сравнение с техните осем ъглови удара.

Въпреки доминацията на Сити, именно Уондърърс поведе в 19-ата минута.

Рами Наджарине даде тази възможност с перфектно претеглен пас зад защитата на Сити, който намери съотборника си Борело.

Бившата звезда на Brisbane Roar надигра централния защитник Къртис Гууд, преди да вкара топката в ъгъла на мрежата за третия си гол за сезона.

Обикновено убиецът Джейми Макларън не успя да уцели целта с шансове през първото полувреме, докато съотборниците му Марко Телио и Матю Леки пропиляха шансове в началната част.

Сити продължи атаката и през второто полувреме с удар на Тилио, който срещна гредата в 53-ата минута.

Гостите стигнаха до заслужено изравняване пет минути по-късно чрез впечатляващия внос Ван дер Веен.

30-годишният полузащитник плати цената за неуспеха си да изчисти наказателното поле с точен удар с левия крак, който се заби в горния ъгъл на мрежата.

„Не е за вярване, че не спечелихме мача“, каза Ван дер Веен.

Мениджърът на Уондърърс Марко Родан похвали “решителните” усилия в защита на отбора си, но не беше доволен от началния час на мача в 15:00 часа (AEDT).

„Ако очаквате качество от който и да е отбор – а имам чувството, че и двата отбора са – в три часа при 32-градусова жега… няма да го получите“, каза Роден.

„Нещо, което да погледнете и да кажете, защото е смешно да има начало в три часа сутринта.“

Първоначално публикуван като Уестърн Сидни Уондърърс удържаха равенство с доминиращия Мелбърн Сити