Девлин на вратата, когато Хартс победи Абърдийн

Нямаше място за австралийската звезда, нает Гаранг Коул, тъй като Хартс удължи серията си без загуба до осем мача в шотландската Висша лига.

Ковал от Нюкасъл Юнайтед, който дебютира за клуба от Единбург при победата им с 1-0 през уикенда над Сейнт Мирън, не участва, но двама от неговите колеги Socceroos го направиха, когато Хартс се изплъзна до комфортна победа с 5-0 над Абърдийн благодарение на четири гола. Гол в светкавичното първо полувреме.

Джош Генли вкара гол, докато Майкъл Смит и Лорънс Шанкланд също отбелязаха точно преди полувремето, преди австралийският национал Камерън Девлин да вкара пети гол след само час, за да подпечата най-голямата победа на Gambus в лигата от седем години.

Колегата от Socceroo Кай Роулс, който тази седмица подписа нов петгодишен договор с отбора от Единбург, изигра пълните 90 минути, докато Натаниел Аткинсън беше на пейката.

Резултатът беше преднина на Хартс със седем точки от четвъртия Ливингстън.

Селтик на Анж Постекоглу излезе начело в лигата благодарение на победата с 4-0 у дома срещу Сукру Киану Бакхус от Сейнт Мирън.

Киого Фурухаши вкара два пъти, докато Лил Абада и Дейвид Търнбул откриха мрежата за Бахви.

“Футболът беше наистина добър и головете бяха невероятни”, каза Постекоглу.

„Това беше наистина силно представяне във всички отношения.“

Най-близкият съперник на Селтик, Рейнджърс, остана на девет точки зад лидерите въпреки победата с 3-2 над Килмарнок с 10 играчи.

Рейнджърс изостана рано, но два гола на Алфредо Морелос и още един на Райън Кент им дадоха шанс за 3-1.

Килмарнък изгони Даниел Армстронг в рамките на един час, преди да вкара късно чрез Джо Райт, за да даде нервите на Рейнджърс през последните няколко минути.