Халер направи своя емоционален дебют при победата на Дортмунд с 4-3

Себастиен Халер най-накрая дебютира за Борусия Дортмунд, след като беше лекуван от тумор на тестисите, когато неговият отбор победи Аугсбург с 4-3 у дома, за да поднови кампанията си в Бундеслигата.

Нападателят Халер бе привлечен от Аякс в предсезонната подготовка, малко преди да бъде диагностициран със сътресение през юли.

Последваха химиотерапия и операция за 28-годишния играч, който започна от резервната скамейка, преди час по-късно да бъде поднесен с бурни възгласи.

Националът на Кот д’Ивоар не успя да създаде мечтан гол в неделя, въпреки че неговите колеги резерви направиха разликата.

Невероятната победа издигна Дортмунд до шесто място в първия състезателен мач от два месеца поради Световното първенство и паузата по средата на сезона в Германската лига.

„Посрещането, което получих, беше незабравимо. Всички се насладиха на момента. Надявам се, че този момент е нещо, което екипът заслужава“, каза Халер пред DAZN.

„Беше наистина шумно, беше лудост да живея в този момент. Имам да направя няколко неща, за да бъда във форма. Щастлив съм, че съм тук и мога да играя.“

Джуд Белингам и Нико Шлотербек вкараха головете на Арне Майер за Аугсбург, който изравни чрез Ермдин Демирович в добавеното време в края на маниакалното първо полувреме.

Английското крило Джими Беной-Гитенс даде преднина на Дортмунд от резервната скамейка с добър удар само за Дейвид Колина, който незабавно отвърна. Но Джовани Рейна грабна победата в 78-ата минута с интелигентен завършек.

Аугсбург, който лесно можеше да стигне до 4-4 предвид познатата защита на Дортмунд, се свлече на четвърто място от дъното.

Байер Леверкузен спечели с 3-2 Борусия Мьонхенгладбах в неделя в късен мач между двамата халфове.

Крилото Мичъл Бакер и нападателят Амин Адли доведоха победата през първото полувреме, преди Надим Амири да добави решаващия гол, а Ларс Щиндл да вкара бърз гол за Гладбах през първото полувреме.

Лидерът Байерн Мюнхен завърши наравно 1-1 срещу РБ Лайпциг в петък и вече е със седем точки пред стария съперник Дортмунд, за да завърши традиционното “зимно първенство” в Германия.

Айнтрахт Франкфурт завърши втори в събота, след като победи последния клуб Шалке 04 с 3-0 и Фрайбург изненадващо загуби с 6-0 от Волфсбург.